Rozmowa kwalifikacyjna w języku angielskim – jak się przygotować?

Obecnie bez względu na to, w jakiej branży chcemy pracować, biorąc udział w procesie rekrutacyjnym musimy liczyć się z tym, że przeprowadzona zostanie z nami rozmowa o pracę po angielsku. Wiele osób lekceważy ten etap, uważając, że skoro miały angielski w szkole, to wystarczy. Nic bardziej mylnego. Przeczytaj, jak przygotować się rozmowy kwalifikacyjnej po angielsku.

Nie daj się zaskoczyć – przygotuj się odpowiednio do rozmowy o pracę po angielsku

Podchodząc spontanicznie do rozmowy kwalifikacyjnej w języku obcym..istnieje duże ryzyko, że nawet jeśli znamy wszystkie potrzebne wyrażenia, stres spowoduje, że nie wypadniemy najlepiej. Przed rozmową warto się profesjonalnie przygotować – nie tylko przypomnieć sobie słownictwo, ale i postarać się przełamać barierę związaną z mówieniem. Dobrze przygotowani, zaczniemy myśleć w języku obcym jeszcze przed rozmową, a odpowiednie słowa we właściwym momencie znajdą się same.

Szkolenie z lektorem – skuteczny sposób na przygotowanie do rozmowy

Oczywiście, możemy po prostu sami próbować się przygotować do rozmowy, na przykład wypisując przydatne sformułowania z Internetu.  O ile jednak 10-20 lat temu było to wystarczające, standardy dzisiaj są zupełnie inne. Podczas rozmów o pracę często konkurujemy z osobami, które ukończyły zagraniczne uczelnie lub przez lata pracowały na wyspach. Recytując kilka zdań przepisanych z Internetu, wypadniemy bardzo słabo na ich tle.

Chcąc profesjonalnie przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, najlepszym rozwiązaniem będzie szkolenie z lektorem. Dzięki niemu nie tylko powtórzymy słownictwo, ale i przełamiemy barierę w mówieniu i wyćwiczymy poprawne użycie odpowiednich zwrotów. Lektor od razu zwróci uwagę na nasze błędy i skoryguje wymowę. Tak przygotowani z pewnością zrobimy dobre wrażenie na pracodawcy.

Szkolenie z lektorem przed rozmową – czy ten wydatek się opłaca?

Wiele osób uważa, że szkolenie z lektorem przed rozmową kwalifikacyjną to zbędny wydatek. Ten sposób myślenia zupełnie się nie broni. Próbując oszczędzić niewielką kwotę na krótkie szkolenie ryzykujemy utratę wymarzonej posady – i w perspektywie – atrakcyjnej pensji.